Oczekując na wizytę św. Mikołaja dzieci ze świetlicy pięknie ubrały choinkę, która będzie zdobić salę do ferii zimowych.

W świetlicy jest czas na zabawy indywidualne i grupowe, na zawieranie i utrwalanie przyjaźni, na odrabianie lekcji...

więcej zdjęć...

Harce i swawole oraz ... odpoczynek w sali RS!

W środę 12 listopada w świetlicy odbyły się "MARCINKI". Dzieci wysłuchały legendy o św. Marcinie, poznały świętomarcińskie zwyczaje i przysłowia oraz spróbowały tradycyjnych rogali z masą makową. W przygotowaniu zajęć pomogły studentki pedagogiki opiekuńczej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Dzieci przygotowały prace plastyczne na wystawę pod hasłem "Złota polska jesień", organizowaną przez świetlicę z SP1 w Olsztynie

Dzieci spędzają czas w miłej i przyjaznej atmosferze...

Podczas zajęć świetlicowych 12 i 23 lutego 2015 roku dzieci z klas 0-III przypomniały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i telefonu komórkowego. Korzystając z Internetu zebrani obejrzeli i omówili filmy z serii „Owce w sieci” oraz przygody Plika i Foldera. Dzieci zastanawiały się też nad tym, w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do tego, że Internet będzie lepszy, bezpieczniejszy.

Tradycja pączkowego święta w świetlicy
/ tłusty czwartek, zapusty /

...słodko, wesoło, artystycznie i ruchowo...
„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek.
A Bartkowa uwierzyła, pysznych pączków nasmażyła"

Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła akurat na pączek z „niespodzianką” miała cieszyć się szczęściem przez całe życie. Kolejny przesąd głosił, że ten, kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, będzie skazany na niepowodzenia w przyszłości.
Wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Polacy najczęściej sięgają po wszelkiego rodzaju pączki i faworki.

Staropolskie przysłowie : Powiedział Bartek, że...
ów Bartek mógł być mieszkańcem Gdańska, bo właśnie stąd pochodzi pierwsza wzmianka o pączkach w Polsce.W tłusty czwartek się swawoli, później czasem brzuszek boli.

Gry i zabawy na sali gimnastycznej


 

Poznajemy budowę i zastosowanie mikroskopów

więcej

Sportowiec miesiąca marca i kwietnia

 

Przez cały maj w świetlicy szkolnej można było oglądać wystawę pod hasłem "Kolorowe zdrowie", która powstała z prac plastycznych wykonanych różnymi technikami przez dzieci uczęszczające do świetlic olsztyńskich szkół podstawowych.
Przygotowywanie przez dzieci prac plastycznych było okazją do zebrania i uporządkowania wiadomości na temat ważnej roli kolorowych owoców i warzyw w codziennym jadłospisie człowieka. Przyglądając się wyeksponowanym pracom można się było przekonać, że wychowankowie świetlic dobrze wiedzą co robić, by jedzenie dawało nam zdrowie i pozytywną energię.
 
 
 
 
 
 

Rok szkolny 2014/2015 pomału zbliża się do końca. Od września do czerwca podczas pobytu w świetlicy dzieci spędzały czas w różny sposób, między innymi odrabiały lekcje, rysowały i kolorowały, grały w gry planszowe i logiczne, układały puzzle, wesoło się bawiły, nawiązywały znajomości i utrwalały przyjaźnie.
 

Miłośnicy trudnej sztuki origami przy pracy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wydarzenia 2013/2014

 
 

powrót